Florentino Perez ka ide shumë të qarta: nuk ka asnjë plan alternativ, Real do të përqëndrojë të gjitha përpjekjet për të nënshkruar me Kylian Mbapé.

Mbappe ose asgjë, është kryefjala që ata përsërisin në Madrid që nga fillimi i merkatos; në rast të një sulmi të dështuar, “merengues” do të presin deri ne 2022, kur kampioni francez do të jetë i lirë.

Situata në dalje është më pak e qartë.

Sipas ABC, Carlo Ancelotti nuk do të donte një skuadër prej më shumë se 23 lojtarësh dhe kjo padyshim e detyron klubin spanjoll të kërkojë strehim për largimet e shumta: Luka Jovic, Jesus Vallejo, Dani Ceballos, Alvaro Odriozola, Martin Ødegaard, Isco, Gareth Bale dhe, çuditërisht, Eden Hazard.

Ylli belg nuk e bindi, i bllokuar nga problemet e vazhdueshme fizike. Nëse arrin një ofertë (përfshirë një huazim), Real Madridi do të ishte i gatshëm ta dëgjonte atë: ideja është të lehtësohen kostot, paga e belgut peshon në buxhet.