Real Madridi duket i dyzuar në merkaton e verës për sulmin. Madrilenët nuk e dinë nëse duan të marrin sulmuesin Mbappe, apo Haaland.

Ky i fundit nuk dëshiron të qëndrojë tek ekipi i Dortmundit, pasi ekipi i tij nuk po bën mirë. 20-vjeçari nga krahu tjetër ka treguar se është një ndër më të mirët në treg.

Dortmundi duket i pafuqishëm për ta mbajtur, pasi pas lojtarët janë ekipe si Chelsea, Manchester United, apo dhe Liverpooli. Mbappe nga krahu i tij deklaroi se është i lumtur te PSG duke ndryshuar situatat e largimit.