Shqipëria, pas barazimit pozitiv 0-0 të marrë kundër Uellsit, do të kthehet në fushë mbrëmjen e sotme për miqësoren kundër Republikës së Çekisë, që do të luhet në orën 20:15 në Pragë.

Trajneri i kuqezinjve, Edy Reja, ka vendosur të bëjë katër ndryshime në formacion në krahasim me ndeshjen kundër Uellsit, duke i besuar nga minuta e parë Trashit, Veselit, Kallakut dhe Cikalleshit.

Formacionet zyrtare

Çekia: (4-2-3-1): Vaclik, Coufal,Celustka, Kalas, Boril, Kral, Soucek, Masopust, Darida, Jankto, Shick.

Shqipëria: (3-5-2): Selmani, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Trashi, Kallaku, Bare, Abrashi, Veseli, Çikalleshi, Manaj.