Rita Ora dhe Taika Waititi po nxisin spekulimet se janë martuar fshehurazi. Thashethemet filluan pasi regjisori i “Thor” Taika, 46 vjeç, u pa duke luajtur një grup martese të premten…

Në një foto në Instagram të shpërndarë nga motra e Ritës, Elena, e cila duket se është fshirë, ai mund të shihej duke veshur bizhuteritë e arta në gishtin e majtë teksa po shijonte një pije në diell.

Rita, 31, shpërndau të njëjtën foto në Instagram, por i shtoi thashethemet e dasmës duke i mbuluar dorën Taika me mbishkrimin e saj. Kjo foto gjithashtu tani duket se është fshirë nga burimi i saj.

U raportua në qershor se çifti do të martohej pasi ata pothuajse njëkohësisht dolën në pyetje. Thuhet se ata po planifikonin një ceremoni të afërt jashtë vendit përpara se të festonin me miqtë e tyre të famshëm në një festë të madhe në Londër më vonë këtë vit.

U kuptua se Rita, e cila është duke punuar në disa filma dhe “The Voice Australia”, dhe Taika, e cila po planifikon disa filma, shpresonin të lidhnin martesën pasi të kishin përfunduar angazhimet e tyre të punës.

Një mik i tha më parë The Sun: “Kjo nuk ka të bëjë me atë që ata të bëjnë një gjë të madhe spektakolare dhe të këndojnë për të paraprakisht. Bëhet fjalë vetëm për ata që janë të dashuruar dhe vendosin se është koha e duhur për të zyrtarizuar marrëdhënien e tyre. Ata nuk mund të ishin më të lumtur.

“Ata nuk bënë një gjë të tërë, ‘A do të martohesh me mua?’ dhe një postim në Instagram. “Nuk ka asnjë unazë apo grumbullim të madh. Ata thjesht u afruan gjithnjë e më shumë dhe përfundimisht i thanë njëri-tjetrit pothuajse në të njëjtën kohë: “Unë dua të martohem me ty”.

Në gusht, çifti, i cili filloi të takohej në mars 2021 pas takimit në Australi, u tha se po ecnin aq shpejt në marrëdhënien e tyre saqë filluan të diskutojnë martesën.

Një person i brendshëm tha: “Taika e quan Ritën ‘grua’ gjatë gjithë kohës dhe bisedon se si ai do të jetë burri i saj i parë dhe i fundit.

“Të gjithë rreth tyre e minimizojnë atë si shaka flirte, por Rita padyshim që shpreson që ai të jetë i vërtetë.”

Rita thuhet se kishte filluar të bënte shaka për martesën në një ceremoni kaliforniane “të shpejtë, hipi-dippy” dhe të festonte më vonë me një festë për të dashurit dhe miqtë.

Taika ishte martuar më parë me producentin e filmit Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se janë ndarë në heshtje në vitin 2018.

Ish-ët e Ritës janë Bruno Mars dhe Rob Kardashian, si dhe Calvin Harris, A$AP Rocky, Travis Barker dhe Andrew Garfield.