Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, vendosi më në fund të fliste për martesën e saj me Taiki Waititi. Rita rrëfeu se është e dashuruar me 47-vjeçarin dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër.

Në emisionin e radios me Jaime Winstone, Rita u shpreh: ‘Jam shumë e dashuruar, Amin! Por unë e dua gjithashtu dashurinë.
Unë kam qenë gjithmonë një besimtare në të dhe gjithmonë jam ndjerë sikur i kam dashur gjithmonë përrallat dhe kjo është ajo që kam bërë, jam rritur duke dashuruar.

Prindërit e mi kanë qenë së bashku për më shumë se 30 vjet, kështu që për mua ishte gjithmonë dashuria dhe gjetja e një partneri dhe gjithçkaje, kështu që jam shumë e lumtur që e bëra.

Unë e bëra atë zgjedhje. Më bëri të lumtur dhe e dua Taika. Ai është shumë qesharak dhe i bukur”, u shpreh Rita Ora.