Pasi mbylli venturën e tij te Ferrari, piloti gjerman Sebastian Vettel do të nisë një faqe të re të karrierës së tij me makinën Aston Martin. Në një intervistë për mediat gjermane, 4 herë kampioni i botës në Formukla 1 sqaron arsyen se përse vendosi të garojë me këtë makinë .

Isha shumë entuziast nga projekti që ata kishin dhe mezi pres të nis punën për të zbatuar atë projekt. Askush nuk mund të japë sot 100% garanci për të ardhmen, por isha shumë kurioz se si do të funksionojë ai projektm, ndaj vendosa të garoj për Aston Martin. Unë kam besim”, tha Vettel.