Milan është gati dhe po pret të përfitojë potencialisht nga rezultati i sagës së Antoine Griezmann mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, thuhet në një raport. Sipas Calciomercato.it, Atletico Madrid po përdor Griezmann me kohë të pjesshme për të shmangur detyrimin për të blerë si pjesë e marrëveshjes së huazimit e cila është caktuar në 40 milionë euro.

Kjo është arsyeja pse Diego Simeone e përdor atë vetëm në pjesën e dytë, zakonisht duke e sjellë në lojë rreth 60 minuta, por klubet po punojnë për të gjetur një marrëveshje për të provuar dhe zgjidhur situatën dhe një marrëveshje mund të arrihet në 25 milionë euro.

Gjithçka mund të mbyllet para merkatos së janarit, por kjo mund të nënkuptojë që Atletico të shesë një sulmues për të mbledhur fonde dhe për të krijuar hapësirë, me Angel Correan të dyshuarin numër një sepse 27-vjeçari argjentinas nuk po gjen shumë hapesire për të luajtur këtë vit në skuadrën e Simeones.

Ai është një emër që mund të tërheqë edhe Milanin, i cili është në kërkim të një lojtari cilësor për krahun e djathtë. Correa do t’i përshtatej formacionit të Piolit, por ai vlerësohet midis 25-30 milion euro, por Atleti është gati të “sakrifikojë” Correan në mënyrë që të përdorë Griezmann pa kufizime, dhe Milani është “në dritare dhe mund të përfitojë nga mundësia”.