Sulmuesi i krahut, Jadon Sancho, e ka pranuar se po vuan te Borussia Dortmund. Ai nuk ka qenë në formë që prej momentit që u përfol se do të kalonte te skuadra e Manchester United.

20-vjeçari nuk po shënon rregullisht dhe loja e tij nuk ka qenë aty ku duhet. Ai është eklipsuar nga forma e mirë e shokut të skuadrës, Erling Haaland.

Anglezi dëshiron sërish largimin dhe pritet të shitet në merkaton e verës. Sancho do të bëjë një tjetër hap të madh në karrierën e tij.