Dje, Malatyaspor, i cili humbi 1-0 me Galatasaray, vuajti edhe dëmtimin e Ertaç Özbir. Dy goditje në pak ditë, që e thyen shumë moralin e ekipit të drejtuar nga Hamza Hamzaoğlu. U mësua se Ertaç Özbir, dëmtimi i të cilit u njoftua para ndeshjes me Galatasaray dhe duhej t’ia linte vendin Abdülsamed Damlu, nuk do të jetë në gjendje ta mbrojë portën për të paktën 6 javë. Për pasojë, raportohet se Malatyaspor tashmë është në kërkim të një portiere tjetër.

Abdulsamed, i cili pësoi një gol dje, pavarësisht se tregoi një formë të mirë, konsiderohet alternative dhe jo titullar. Kësisoji, menaxhmenti i Malatyaspor filloi bisedimet me Gentian Selmani, portierin shqiptar, që luan te Menemenspor. Ky i fundit ka mundësinë të ngjitet një kat më lart me këtë rast, në Superligën Turke.

Sidomos Selmani, i cili spikati në Ligën e Parë të TFF sezonin e kaluar, ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të ekipeve të Superligës së këtij vendi, por edhe të klubeve europiane. “Doreza” e re në kombëtaren shqiptare, falë suksesit te Menemenspor, po e fiton këtë transferim mëe lart. Ndërsa plotësoi ofertën e portierit 22-vjeçar, i cili dëshiron të luajë në Superligën Turke, Malatyaspor u shpreh se marrëveshja do të bëhet zyrtare në një kohë të shkurtër.