Shakira beson se fëmijët e saj, Sasha dhe Milan, kanë humbur cilësinë e jetës për shkak të veprimeve të babait të tyre Gerard Pique, që e bëjnë atë të qëndrojë në qendër të vëmendjes së mediave.

Avokatët e krijuesit të hitit Waka Waka thanë për Informalia si për Marca se këngëtarja argumenton se presioni mediatik që ajo dhe djemtë vuajnë që nga ndarja është për shkak të lojtarit të Barcelonës.

Këngëtarja do të tregojë se ylli i sportit, të cilit i kërkon llogari për ndarjen e tyre, qëndron në qendër të vëmendjes për shkak të daljeve, festave dhe udhëtimeve të tij, të cilat “prek dy fëmijët e tij, të cilët nuk mund të lëvizin lirshëm nëpër Barcelonë”.

Prandaj, nëna e dy fëmijëve dëshiron t’i marrë fëmijët e saj në Majami, në mënyrë që ata të mund të bëjnë një jetë më të qetë larg shqyrtimit të rëndë të medias.

“Është qyteti i përsosur për të kaluar pa u vënë re dhe larg shtypit”, tha një burim për botimin. “Fëmijët e saj mund të bëjnë një jetë më të qetë atje.”

“Përveç kësaj, ata kanë miq të mirë atje. Dhe kjo është ajo që ai dëshiron, që kjo ndarje të mos dëmtojë fëmijët e tij”, ka shtuar insajderi.

Shakira dhe Gerard u ndanë muajin e kaluar dhe që atëherë janë duke u grindur për kujdestarinë e fëmijëve të tyre. Shakira dëshiron të transferohet në Florida për një jetë më të mirë, ndërsa Pique këmbëngul që të qëndrojnë në Barcelonë.