Shakira jo vetëm që po shijon jetën e re në Miami, por po merr pjesë edhe në ngjarje të rëndësishme atje siç është “Formula 1”.

Prezenca e saj aty elektrizoi shumë nga fansat e saj, sidomos pasi u pa krah aktorit Tom Cruise, me të cilin po bisedonte gjatë garës.

Shakira shoqërohej edhe nga dy djemtë e saj, të cilët gjithashtu e shijuan këtë moment.

Në garë morën pjesë edhe personazhe të tjerë të famshëm, si legjendat e tenisit Serena dhe Venus Williams, ish-boksieri Mike Tyson, tenisti Roger Federer, producenti i muzikës Timbaland, aktori Vin Diesel, këngëtarja Becky G etj.