Të gjithë e dimë mirësinë e shalqirit: i ëmbël, i lëngshëm dhe i shijshëm, shalqiri është pjesë e verës sonë, mbrëmjeve të ngrohta për t’i kaluar me miqtë dhe familjen dhe na dhuron momente të vogla relaksi dhe mbi të gjitha freski.

Është absolutisht i mirë për trupin sepse përbëhet kryesisht nga uji dhe fibra dhe edhe nëse përqendrimi i sheqernave në shalqi nuk është shumë i ulët, 100 gramë kanë vetëm 30 kalori… Asgjë nëse marrim parasysh se një karamele e vetme ka rreth dy herë më shumë.

Është e vështirë të godasësh shalqirin me shijen më të mirë. Ashtu si në çdo gjë për sa i përket ushqimit, ka efekte anësore që na kujtojnë të mos e teprojmë dhe është gjithmonë mirë të minimizojmë shpërdorimet: për këtë arsye, dijeni që jo e gjithë lëvozhga duhet të hidhet.

Pjesa e bardhë, për shembull, është e ngrënshme pavarësisht se çfarë mendojmë dhe me të vërtetë ka shumë përfitime: a e dini se rregullon presionin e gjakut? Gjithashtu është i pasur me fibra dhe veti diuretike, ndaj na ndihmon të humbim peshë, të eliminojmë toksinat dhe lëngjet.

Duke folur për urinimin, pjesa e bardhë e shalqirit rrit prodhimin e saj dhe parandalon infeksionet urinare duke kontrolluar kështu funksionin e veshkave dhe duke e mbajtur atë normale.

Përveç kësaj, prania e citrulinës, një aminoacid që muskujt e kërkojnë pas aktivitetit fizik, rrit përfitimet që lidhen me sportin.

Së fundi, arsyeja kryesore pse pjesa e bardhë e shalqirit është e mirë është se mund të jetë në gjendje të parandalojë kancerin: veprimi antikancerogjen buron nga likopeni dhe prek stomakun, pankreasin, zorrën e trashë, ezofagun dhe qafën e mitrës.

Si mund ta përdorim tulin e bardhë? Duke pasur konsistencë të ngjashme me atë të kastravecit, mund të pasurojmë një sallatë të freskët verore ose mund të bëhet reçel; dhe si thua të presësh pjesën e bardhë në kubikë të vegjël dhe t’i kthesh në turshi të shijshme.