Sipas raportimeve në Spanjë, një supermakinë që i përket Cristiano Ronaldos, me vlerë 1.8 milionë euro, është përplasur me një shtëpi në Mallorca të hënën. Superylli i Manchester United ndodhet në Ishullin Balearik, duke shijuar pushimet me familjen përpara se të kthehet në Mbretërinë e Bashkuar për grumbullimin, i cili fillon në fund të këtij muaji.

El Periodico Mediterraneo raporton se Bugatti Veyron po drejtohej nga një punonjës i superyllit portugez, kur u përplas në hyrje të një shtëpie mëngjesin e së hënës. Mësohet se drejtuesi i mjetit nuk ka pësuar lëndime të rënda, por mësohet se ka dëmtime të shumta në pjesën e përparme të mjetit.

Përveçse është një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e futbollit, golashënuesi që thyen rekord ka një dashuri për supermakinat dhe ka një flotë të vlerësuar me rreth 17 milionë funte.

Në një dokumentar të kohëve të fundit, subjekt i të cilit ishte partnerja e tij Georgina Rodriguez, fansave iu dha një vështrim në grupin e tij të automjeteve, duke përfshirë një Ferrari 599 GTO, një McLaren Senna dhe një palë Rolls-Royce.

Ronaldo dhe familja e tij mbërritën në ishullin spanjoll javën e kaluar, pasi humbën ndeshjen e fundit ndërkombëtare të Portugalisë për shkak të lëndimit. Dhe me parasezonin e tij të parë Erik ten Hag vetëm disa javë, 37-vjeçari, së bashku me partneren Georgina, dhe fëmijët Cristiano Jr, Eva, Matteo, Alana Martina dhe foshnja e porsalindur Bella Esmeralda fluturuan me një avion privat.

Është raportuar se makina e përfshirë në incident ishte një nga dy që ylli i United kishte dërguar për t’u bashkuar me të në Mallorca. Ronaldo ka ndarë imazhe të kohës së tij larg, por do të ketë një sy në kthimin e tij në Carrington dhe shansin e tij të parë për të bërë përshtypje menaxherin e ri.

Ai tashmë ka hedhur poshtë çdo spekulim në lidhje me një largim këtë verë dhe ka folur se sa i emocionuar është që të lidhet me holandezin. “Ajo që di për të është se ai bëri një punë fantastike për Ajax-in, se ai është një trajner me përvojë”, tha ai për faqen e internetit të klubit muajin e kaluar. “Por ne duhet t’i japim atij kohë”.