Thomas Müller, Robert Lewandowski, Kingsley Coman; emrat e mëdhenj janë me të vërtetë të gjithë akoma me pushime te Bayern Munich. Klubet më të njohura të futbollit të Bundesligës shkojnë në një turne të madh në Gjermani. Fillimi në Mainz dhe Frankfurt në 11 dhe 12 gusht, janë datat e turneut në fjalë. Që t’i përfaqësojë e zëvendësojë ata lojtarë të mëdhenj të përmendur më lart, megjithatë, tani po luan dikush tjetër te bavarezët, që ka të paktën një emër të madh.

Arijon Ibrahimovic mori pjesë në stërvitjen e kampionëve rekord të Gjermanisë, të hënën pasdite. 15-vjeçari në të vërtetë nuk është aspak i lidhur nga asgjë me legjendën suedeze, Zlatan Ibrahimovic. Përkundrazi, ka rrënjë shqiptare. Sidoqoftë, nuk duket se është keq, përndryshe nuk do të lejohej të luante nën drejtimin e Julian Nagelsmann dhe, sipas “Bild”, madje shënoi një gol në ndeshjen brenda grupit.

Ibrahimovic, i cili ishte gjithashtu aktiv për Gjermaninë U-16, u transferua nga të rinjtë e Nurembergut te Bayerni më 2018. Sezonin e kaluar shënoi dy gola dhe dha tri asiste në ekipin U-17. Që nga kjo verë, kosovari ka luajtur për U-19 e kampionëve rekord gjermanë, duke zhvilluar seanca stërvitore të herë pas hershme me profesionistët e ekipit të parë, siç ishte dukshëm rasti të hënën.