Ylli i golfit Paige Spiranac është befasuar pasi u emërua “Gruaja më seksi në botë” nga revista Maxim – duke i pyetur vazhdimisht nëse kishin bërë një gabim.

Ish-profesionistja 29-vjeçare doli në mediat sociale të enjten (16 qershor) për të shprehur krenarinë e saj për çmimin që e sheh atë në kopertinën e publikimit të tyre korrik/gusht duke mposhtur ndër të tjera Dua Lipa dhe Ana de Armas.

Duke shoqëruar fotot e saj të preferuara nga fotosesioni i tyre i zjarrtë, Spiranac shprehu habinë e saj për marrjen e titullit, ndërsa fansat reaguan në mënyrë të kundërt, duke këmbëngulur se ajo meritonte të quhej “Gruaja më Seksi në botë”.

Ajo shkroi në Twitter: “@MaximMag më emëroi gruan më seksi të gjallë këtë vit dhe nuk më besohet! Faleminderit Maxim për këtë nder të madh”.

Një fans u përgjigj: “Unë gjithmonë kam thënë se Maxim ishte një revistë e zgjuar. Tani ata e vërtetuan këtë! Urime.”

Spiranac, që ka mbi 3.3 milionë ndjekës në Instagram, u kthye në profesioniste në vitin 2015 përpara se t’i kthehej videove me udhëzime golfi në YouTube.

Ndjekësit e saj përditësohen rregullisht me foto të Spiranac-it të veshur me veshje golfi që tregojnë trupin e saj – dhe ajo nuk mendon se tradicionalistët e sportit e pëlqejnë këtë.