Southampton-Chelsea eshte sfida e kesaj mbremje ne St Mary Stadium. Miqte e Tuchel kane shenuar te pare dhe ka qene blerja e veres Sterling ai qe i ka dhene avantazhin. Sulmuesi anglez ka perfituar pas nje pasimi nga Mount dhe ka pritur deri sa ka kontrolluar mire dhe goditur.

GOLI I 0-1 CHELSEA

Por, vendasit nuk jane deshperuar dhe kane gjetur barazimin me sulmuesin e ri te talentuar Romeo Lavia, qe ka goditur fort dhe e ka bere te pakapshem topin per portierin Mendy.

GOLI I 1-1 SOUTHAMPTON

Ne fund te pjeses se pare ka qene Armostrong ai qe ka shenuar duke goditur dhe gjetur edhe nje devijim brenda zone. Mbrojtja e bluve eshte dukur ne veshtiresi totale ne kete mbremje.

GOLI I 2-1 SOUTHAMPTON