Olivier Giroud ka përmbysur derbin e Milano-s. Sulmuesi francez ka gjetur golin e avantazhit për kuqezinjtë në minutën e 28-të.

Francezi ka marrë një pasim në zonë nga Leao dhe ka mposhtur Handanovic me një gjuajtje të saktë me të majtën.

Nëse rezultati nuk ndryshon deri në fund, skuadra e Stefaono Pioli-t do të mund të merrte kreun e renditjes së Serisë A, ndërsa ajo e Inzaghi-t do të zbriste në vendin e pestë në renditje.

Në minutën e 60-të kuqezinjtë kanë gjetur edhe golin e tretë pas. Ka qenë përsëri Leoao që ka shënuar për Djallin pas një asisti të bukur nga Giroud.

VIDEO – GOLI I GIROUD – VIDEO

VIDEO – GOLI I LEAO – VIDEO