Mike Maignan shpëtoi Milanin. Portieri francez në fakt ka neutralizuar penalltinë e goditur nga Domenico Berardi. Penalltia u akordua për një faull të mëparshëm nga Saelemaekers. Penalltia e parë e pritur ne Serie A për portierin ndersa eshte e 12-ta ne karrierre.

Deri sot, Berardi kurre nuk kishte goditur penallti ndaj Milanit, edhe pse mbetet mace e zeze pasi i ka shenuar 10 gola ne karrieren e tij. Nje ndeshje qe eshte mbyllur ne 0-0 ne 45′ e para ne Reggio Emilia.

Milani ka kerkuar golin me Leao, Giroud dhe me nje rast te Pobega, ndersa ne anen tjeter Sassuolo i eshte afruar me penalltine e pritur dhe disa momente te rrezikshme brenda zone.