Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, vendosi të vizitojë fushën stërvitore të Juventusit dhe u takua me presidentin Andrea Agnelli. Ata u takuan sot mes tyre dhe qëndruan 3 orë me njëri-tjetrin.

Takimi u mbajt para ndeshjes së Juventusit me Napolin në Superkupën e Italisë. Juvja vjen pas humbjes me Interin në kampionat dhe kërkon të marrë trofeun e parë sezon.

Agneli dhe Perez mbështesin idenë e Superkupës Europiane. Një projekt që do të ndryshonte futbollit europian përgjithmonë dhe. Ky projekt do të ndikonte për keq për kampionatet dhe ekipet e vogla.