Që pas largimit të Kiara Titos nga shtëpia e Big Brother VIP, Luizi nuk ka reshtur së përmenduri emrin e saj në shtëpi me banorët e tjerë. Së fundmi, teksa po bisedonte me një pjesë të tyre, Luizi është shprehur se nuk i do dhe nuk i pëlqen fare fotot.

Ai nënvizoi se i ka inat njerëzit që postojnë foto gjithë kohës dhe tha se ai vetë nuk do të dalë asnjë fotografi. Ndër të tjera, këngëtari u shpreh se nuk do i bëjë foto as Kiarës, ndërsa ka menduar edhe se çfarë do t’i thotë.

Pjesë nga biseda:

Luizi: Ma inat se e kam këto që rrin tu hedhë foto. Unë s’do dal kërkund iher. S’i kam qejf hiç.  

Keisi: Ca foto do ia bësh ti

Luizi: Ta harroje se bëhem fotograf. Unë dy foto me qëllim ia çoj të shpisë. S’di do i them.

Lorenci: Mbaje mend komenti im sa të shoh foton e Kiarës në Maldive, do them: Bravo Luiz.

Fotini: Duket dora e Luizit.

Lorenci: O t’bo gruja o shoku