‘Te felicito’ e Shakira dhe Rauw Alejandro ka arritur deri në njëqind milionë shikime në YouTube. Hiti i ri u publikua më 21 prill, rreth dy muaj para se këngëtarja e njohur dhe Gerard Pique të njoftonin ndarjen.

Në fakt, kërkimet në Google për këngën e lartpërmendur u shtuan pasi u publikuan lajmet për ndarjen e saj të mundshme nga qendërmbrojtësi i Barcelona-s, sipas të dhënave të siguruara nga motori i njohur i kërkimit.

Ndërkohë, vërehet një rritje e kërkimeve për ‘Gerard Pique’, “Infidelidad”, që do të thotë “pabesi” në spanjisht, ose “Letra te felicito”, që do të thotë “Te felicito lyrics”, në tema të ngjashme.

Teksti i ‘Te felicito’ – Duhet theksuar se ka fragmente të këngës që mund të lidhen me atë që këngëtarja kolumbiane ka përjetuar në jetën reale.

“Të përgëzoj, sa mirë vepron, për këtë nuk kam asnjë dyshim, me rolin që vazhdon, dukesh mirë në atë shfaqje”, thuhet në një pjesë të tekstit.

“Unë nuk e blej atë filozofi të lirë. Më falni, nuk e ngas më atë biçikletë. Nuk i duroj dot njerëzit me dy fytyra. Do t’i fusja duart në zjarr për ty”.

Hiti i ri veror i Shakirës – Ndërkohë Shakira ka publikuar edhe një këngë tjetër të quajtur ‘Don’t You Worry’, në bashkëpunim me David Guetta dhe Black Eyed Peas.

Si pjesët e Shakirës ashtu edhe disa nga grupi amerikan mund të interpretohen si një mesazh për gjendjen aktuale të këngëtares kolumbiane.