Robert Lewandowski duket se është i pakapshëm nga ndjekësit në garën për “Këpucën e Artë”. Bomberi polak nuk ndalon së shënuari javë pas jave, duke thelluar kryesimin e listës së shënuesve më të mirë në Bundesliga dhe Europë. Pas sfidave të radhës në kampionatet elitare të kontinentit, kjo është renditja e azhurnuar e “Këpucës së Artë”, sezoni 2020-2021. Të gjitha në kërkim të kurorës së Ciro Immobile, fitues i edicionit të fundit.

LOJTARI SKUADRA KOEF. GOLA PIKE
Lewandowski Bayern (GER) 2 23 46
Onuachu Genk (BEL) 1.5 20 30
Ronaldo Juventus (ITA) 2 15 30
Mbappé PSG (FRA) 2 14 28
Haaland Dortmund (GER) 2 14 28
André Silva Eintracht (GER) 2 14 28
Immobile Lazio (ITA) 2 13 26
Salah Liverpool (ENG) 2 13 26
Kane Tottenham (ENG) 2 12 24
Dia Reims (FRA) 2 12 24
Lukaku Inter (ITA) 2 12 24
Weghorst Wolfsburg (GER) 2 12 24
Son Tottenham (ENG) 2 12 24
Ibrahimovic Milan (ITA) 2 12 24
En-Nesyri Sevilla (SPA) 2 12 24
Suarez Atletico (SPA) 2 12 24