Adana Demirspor fiton, fluturon në kampionat (është në vendin e dytë në kampionatin turk pas katër javesh) por nuk ka buzëqeshje në fytyrat e Vincenzo Montella dhe Mario Balotelli, protagonistë të një sherri të keq në fund të ndeshjes së fituar 1- 0 kundër Umraniyespor.

Skenat e ardhura nga Turqia janë mjaft emblematike: pak çaste pas fishkëllimës së fundit të ndeshjes, mes të dyve lind një sherr që i afrohet një përplasje fizike, me lojtarë të tjerë dhe anëtarë të stafit teknik për t’i mbajtur larg për të shmangur me te keqen..

Mario Balotelli po përjeton një verë të trazuar në planin personal: në qendër të negociatave të ndryshme të tregut (nga transferimi i mundshëm në Galatasaray në fushën e Sionit) për momentin ai ka mbetur në Adana Demirspor, ku hapësirat janë mbyllur në krahasim me të kaluarën. Transferimi i Dzyuba e ka zbritur atë në rolin rezervë në sulm.

Deri sonte ai kishte luajtur pak më shumë se 20 minuta në tre ndeshjet e para të sezonit. Në ndeshjen kundër Umraniyespor, ai kishte gjetur në interval Dzyuba, në rezultatin 1-0, i cili mbeti i pandryshuar deri në fund.

Gjithçka do të kishte lindur nga një top i humbur nga Balotelli në minutën e fundit të ndeshjes, në mënyrë sipërfaqësore sipas Montellës. Nga aty, pas fishkëllimës së fundit, fillimisht një qortim nga trajneri nga Campania, më pas ankesat e vetë lojtarit.

Klima nxehet ndërsa lojtarët e tjerë të Adanas përreth festojnë dhe përshëndesin arbitrin: Balotelli i bërtet diçka Montella-s, i cili reagon keq dhe sulmon lojtarin. Vetëm ndërhyrja e anëtarëve të tjerë të ekipit dhe stafit teknik të Adanas e pengojnë përkeqësimin e mëtejshëm të situatës.

Ndërkohë që Balotelli largohet nga disa prej bashkëpunëtorëve të Montellës, futbollistët dhe anëtarët e tjerë të stafit e mbajnë Montellën larg, të zemëruar me sjelljen e Supermario. Duhen disa momente për të rivendosur qetësinë mes të dyve përpara se të ktheheni në dhomat e zhveshjes.

Pas ndeshjes, Vincenzo Montella nuk deshi ta thellonte atë që ndodhi në fushë: “Nuk kam nevojë të shtoj asgjë për këtë. Mund të them vetëm se nuk i përmbushi pritshmëritë e mia. Në fund të lojës mund të ketë një tension të tillë. .. Nuk do të them asgjë tjetër. Për të kuptuar, tani, se si skena – e parë tashmë disa herë në karrierën e Balotellit me trajnerë të ndryshëm – mund të ndikojë në të ardhmen e vetë Supermario.

VIDEO E SHERRIT