Orinda Huta dhe Turjan Hyska janë një prej çifteve më të dashura dhe më të njohur për publikun. Prej plot 5 vitesh janë martuar, ndërsa janë prindër të një vajze, Atarës, e cila është 1 vjeçe.

Ditën e sotme, Turjani dhe Orinda festojnë përvjetorin e tyre të lidhjes së dashurisë, e cila ka zgjatur plot 15 vite. Orinda në një datë kaq speciale për ta nuk i ka kursyer fjalët e ëmbla.

“Gëzuar përvjetorin dashuria ime. Pas 15 vitesh, akoma bëj gjumin më të ëmbël vetëm pranë teje”, ka shkruar ajo në profilin e saj në rrjetin social “Instagram”.

Orinda dhe Turjan Hyska shpeshherë janë në qendër të mediave, pasi sic e theksuam dhe më lart, janë një prej dysheve më simpatik dhe më jetgjatë të showbizz-it shqiptar.