Situata mes dy banorëve të Big Brother VIP Albania, Kiarës dhe Luizit, vazhdon të shkaktojë diskutime në shtëpi.

Kjo ndodh pasi ky i fundit me shaka i tha se “unë e djeg Big Brother për ty”. Ishte Olta Gixhari ajo që së fundmi shkaktoi një tjetër situatë mes të dyve.

Luizi: Çfarë kisha për të thënë ia thashë po ishte herët… Kiara; Nuk e ke marrë për keq besoj. Luzi: Jo.

Olta: Pse gënjen, mua më the po. Luzi: Çpunë ke ti moj burrneshë. Olta: Unë nuk gënjej dot! Luizi më pas i thotë Kiarës: Hajde se flasim te lavamani…