leksandr Usyk thotë se nuk ka mëri ndaj Anthony Joshua-s pas zemerimit të tij pas ndeshjes në Arabinë Saudite. Ukrainasi mbajti peshat e rënda të WBA, IFB, WBO dhe IBO në një fitore me vendime të ndara muajin e kaluar, ndërsa mori gjithashtu rripin e liruar të Unazës së Tyson Fury.

Pas një paraqitjeje të përmirësuar kundër Usyk, Joshua hodhi dy nga rripat e tij jashtë ringut dhe shikoi që të futej në prapaskenë përpara se të kthehej në ring për të nisur një shpërthim të ngarkuar.

Britaniku u kritikua për sjelljen e tij, me shumë njerëz që besonin se ishte momenti i kampionit për të festuar. Megjithatë, Usyk këmbëngul se ai nuk ka asnjë ndjenjë të keqe ndaj 32-vjeçarit dhe madje la të kuptohet për një luftë trilogjike nëse ai nuk takohet me Fury-n në atë që do të ishte një ndeshje e padiskutueshme e shumëpritur.

“Unë nuk mbaj inat ndaj tij,” tha ai. “Ai ishte i mërzitur. Do të mërzitesha nëse humba dy herë. Joshua ka potencial për t’u rritur, ai duhet të largojë disa njerëz nga ai, sepse ai ka shumë perfitues. Joshua është një burrë i pashëm, bravo.

“Nuk dua të flas për kompetencën e gjyqtarëve, por kur pashë revanshin me Anthony Joshua, mund të them se katër, mirë, maksimumi pesë raunde mund t’i jepen Joshua-s. “Nëse Fury largohet, atëherë ndoshta do të biem dakord për një luftë të tretë me Joshua-n”.