Coleen Rooney i është kundërpërgjigjur pretendimeve se çizma e saj ishte falso, duke ndarë një radiografi tronditëse të saj. Coleen Rooney e vishte çizmen çdo ditë gjatë betejës së saj në Gjykatën e Lartë me rivalen Rebekah Vardy.

Ajo u fotografua në mënyrë të paharrueshme teksa hynte në gjykatë e veshur me Gucci dhe një çizme plastike gri pas, një rrëzimi në shtëpi. Becky zbuloi mendimet e saj për çizmet e Rooney, në një intervistë ekskluzive me “Sun”.

Kur u pyet nëse Coleen “po mjel çizmet e hënës”, Becky tha: “Ohhh nuk mund të komentoj…” Dhe sot, gruaja e yllit të futbollit, Wayne Rooney, konfirmoi se këpucët më në fund do të hiqen, teksa shpërndau një foto të radiografisë së saj.

Ajo shkroi në Twitter: “Çizmet më në fund u hoqën pas pushimit tim”. Fotoja e radiografisë tregon një thyerje të keqe pak poshtë gishtit të saj pinki.

Në kulmin e futbollit të burrave të tyre, Coleen dhe Rebekah, 40 vjeç, u fotografuan shpesh së bashku, duke brohoritur për burrat e tyre gjatë ndeshjeve ndërkombëtare. Dy nga “WAG” të profilit më të lartë në atë kohë, ata konsideroheshin si mikesha të ngushta.