Koha e komplikuar për Beckhams. Victoria duket se ka një mosmarrëveshje me Nicola Peltz, gruaja e djalit të saj të parë Brooklyn.

Aktorja e re, vajza e miliarderit Nelson, është përpjekur të heshtë thashethemet e periudhës së fundit. Në një intervistë për Variety ajo shpjegoi se nuk kishte veshur një krijim Victoria në ditën e saj të dasmës, sepse ish-atelieja e Spice Girls nuk do të mund të organizohej në kohë.

Fjalë që do të kishin tërbuar ish-këngëtaren, tashmë stiliste dhe sipërmarrëse. “Victoria dhe burri i saj David janë shumë të zemëruar me deklaratat e Nicola, ata ndihen të poshtëruar”, tha një burim për Heat World.

“Por ata kanë vendosur të mos përgjigjen publikisht: situata tashmë është mjaft toksike”. Burimi ka shtuar se Nicola do të kishte bërë gjithçka që ishte e mundur për të veshur një tjetër fustan nusërie (dhe në fakt zgjedhja ra mbi një krijim të Valentinos!).

Beckhams gjithashtu nuk kanë qenë të kënaqur as me përjashtimin total nga përgatitjet e dasmës. Familja Peltz, ndër më të pasurat në Amerikë, luajti një rol më të rëndësishëm: eventi u mbajt në vilën e Nicola-s në Palm Beach.