Ka qenë një natë për t’u harruar për Uruguain dhe mbi të gjithë për Edinson Cavani-n.

Matador-i është kthyer të veshë fanellën e kombëtares pas disa muajsh, por e ka mbyllur para kohe sfidën kundër Brazilit.

Sulmuesi i Manchester United, në fakt, është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 71-të për një faull të rëndë ndaj Richarlison.

Arbitri e kishte ndëshkuar me karton të verdhë, por ka vendosur për të kuqin pasi ka rishikuar imazhet në VAR.