Johnny Depp dhe avokatja e tij, Camille Vasquez, patën mundësinë të lidhen përsëri jashtë sallës së gjyqit në një koncert të fundit në pjesën evropiane të turneut të tij me kitaristin legjendar Jeff Beck.

Dyshja u panë së bashku në Pragë, Republika Çeke, të hënën mbrëma, duke qeshur dhe duke bërë shaka në prapaskenë gjatë koncertit të Beck dhe Depp për promovimin e albumit të tyre, “18”.

Vasquez gjithashtu prezantoi klientin e saj yll me të dashurin e saj, ekzekutivin britanik WeWork Edward Owen, i cili Depp u tërhoq menjëherë për një përqafim. Anëtarë të tjerë të ekipit ligjor të Depp ishin gjithashtu të pranishëm, me Jessica Meyers dhe Samuel Moniz që iu bashkuan bisedës së tyre, sipas Daily Mail.

Ky ribashkim i vogël erdhi vetëm disa ditë përpara se ish-gruaja e Depp-it, Amber Heard, të kërkonte që vendimi ose të anulohej ose të shpallej refuzimi i një gjyqi nga një gjykatës, i cili mohoi ankesat e saj në lidhje me identitetin e një prej juristëve.

Megjithatë, Heard do të ketë ende mundësinë për të apeluar vendimin përfundimtar, sipas The Guardian. Muajin e kaluar, Depp fitoi padinë e tij kundër Heard me një juri të Virxhinias që vendosi se ajo është përgjegjëse për tre akuza për shpifje. Aktori iu dha 10 milionë dollarë si dëmshpërblim dhe Heard u urdhërua gjithashtu të paguante 5 milionë dollarë shtesë si dëmshpërblim.

Në shtetin e Virxhinias, pagesat ndëshkuese janë të kufizuara në 350,000 dollarë, kështu që dëmet arrijnë në 10.35 milionë dollarë. Juria gjithashtu i dha Heard-it dëmshpërblim prej 2 milionë dollarësh si pjesë e kundërpadisë së saj kundër Depp-it pasi avokati i tij i quajti pretendimet e saj një “mashtrim” në Daily Mail, mes deklaratave të tjera nxitëse.

Për shkak se tërësia e gjyqit gjashtë-javor të shpifjes së Depp dhe Heard u nda me detaje të vogla në mediat sociale, fansat filluan të spekulojnë gabimisht se Vasquez mund të takohej fshehurazi me klientin e saj bazuar në raportet e tyre miqësore, thashethemet që avokati tha se janë thjesht “seksiste.”

Ajo tha për People në qershor: “Është zhgënjyese që disa media e kanë pasur një lloj mënyre ose kanë thënë se ndërveprimet e mia me Johnny-n, i cili është një mik dhe unë e njoh dhe e kam përfaqësuar për katër vjet e gjysmë tani, që ndërveprimet e mia në çfarëdo mënyre ishin të papërshtatshme ose joprofesionale. Është zhgënjyese të dëgjosh.”

Jo vetëm që Vasquez është tashmë në një marrëdhënie “shumë të lumtur”, por ajo gjithashtu vuri në dukje se është “joetike për ne të takohemi me klientët tanë. Është gjithashtu një akuzë joetike që po bëhet. Është seksiste. Është për të ardhur keq dhe është zhgënjyese, por në të njëjtën kohë vjen me territorin. Nuk mund të them se isha aq i befasuar.”

Ajo shtoi, “Unë kujdesem shumë për klientët e mi dhe padyshim që jemi afruar. Por kur them ne, kam parasysh të gjithë ekipin, dhe sigurisht që përfshin Johnny. Dhe, unë jam kuban dhe kolumbian. Unë jam i prekshëm. Çfarë doni të them? I përqafoj të gjithë. Dhe nuk më vjen turp për këtë.”

Dhe për sa i përket klientit të saj, avokatja tha: “Ky njeri po luftonte për jetën e tij dhe më thyhej zemra kur e shihja atë ditë pas dite duhet të ulet aty dhe të dëgjoj akuzat më të tmerrshme që po bëhen kundër tij. Dhe nëse do të mund të siguroja pak ngushëllim, atëherë sigurisht që do ta bëja këtë, pavarësisht nëse do ta mbaja për dore apo ta bëja të ditur se ne ishim atje dhe do të luftonim për të, sepse ai e meritonte.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Haley Toumaian (@robandhaley)