Gazetarja e njohur italiane, Diletta Leota, premtoi disa ditë më parë se do të dilte nudo në rast se Barcelona do të mposhte Bayern, por kjo gjë nuk ndodhur.

Një situatë e sikletshme i ndodhi gazetares pak orë më parë, e cila është rrëzuar në mes të studios.

Teksa ishte në transmetim live, Diletta, është rrëzuar në mes të skenës, mirëpo kjo situatë është përballuar më së miri nga gazetarja e cila menjëherë filloi të qeshë.

Videoja menjëherë është bërë virale në rrjetet sociale dhe komentuesit e kanë komplimentuar gazetaren për sportiviteti që tregoi për përballimin e kësaj situate të sikletshme.