Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur në lidhje me ndeshjen që do të luajnë kundër Torinos në Kupën e Italisë. Ndeshja e nesërme në Kupë vjen pas fitores në kampionat kundër “Demave” me rezultatin 2-0.

“Për mentalitetin dhe dëshirën tonë, ne duhet të fitojmë çdo ndeshje. Jemi ekip të rinj në një klub prestigjoz. Qëllimi im është të kalojmë në turin tjetër. Ne do të përballemi me një ekip të fortë.

“Zlatan? Do të jetë moment i rëndësishëm për të. Gjëja kryesore është që të kalojë dhe problemet muskulore. Ai duhet të gjejë më shumë ritëm dhe minuta. Ai do të marrë ca minuta nesër”, -tha ai.