Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum, duket se e ka vendosur përfundimisht të ardhmen e tij. Ai nuk do të rinovojë me klubin e “Redsave” dhe ka vendosur të largohet.

Ekipi që e pret me krahëhapur është Barcelona. Trajneri Ronald Koeman e kërkon me ngulm të madh dhe pret me padurim që ta ketë në skuadër.

Numri një i stolit i njeh mirë aftësitë e holandezit, pasi e ka drejtuar dhe te skuadra e Holandës. Wijnaldum nga krahu tjetër dëshiron të kalojë te Barca si një mundësi mjaft e mirë për t’iu bashkangjitur ekipit italian.