Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Manchester City-t, Yaya Toure, do t’i bashkohet stafit të trajnerëve të Olympic Donetsk, skruan Profutboll reports. Një prej lojtarëve më të mirë të futbollit afrikan duket se do të nisë karrierën e trajnerit.

37-vjeçari do ta nisë duke studiuar në Ukrainë. Lojtari i agjentëve Dmytro Silyuk ka konfirmuar se Yaya Toure do të shkojë në Ukrainë javën e ardhshme.

“Ai do të jetë anëtar i stafit drejtues të Olympic Donetskut. Yaya Ture ka luajtur për Metallurgun, ekip që nuk ekziston më, por tani është Olympic. Është e rëndësishme që do të nisë karrierën e trajnerit aty”, – tha ai.