Maya Jama është ndarë nga i fejuari i saj basketbollisti Ben Simmons pas një viti lidhjeje. Prezantuesja televizive, 27 vjeçe, e anuloi fejesën me yllin australian të sportit, 26 vjeç, muajin e kaluar.

Kjo vjen pasi ai e bëri këtë pyetje në dhjetor dhe ajo ka udhëtuar shpesh herë në Amerikë, ku ai luan basketboll për Brooklyn Nets.

Një burim i tha Sun të dielën: “Maya e anuloi fejesën pasi gjërat erdhën në krye muajin e kaluar. “Ajo nuk do të kthehet në Nju Jork tani. Është zemërthyese për të dy, veçanërisht pasi ishin kaq të përkushtuar ndaj njëri-tjetrit.

“Ata janë të dy të rinj dhe duan të fokusohen në karrierën e tyre.” Maya ka një të ardhme të ndritur përpara saj me oferta pune që vijnë në të gjithë botën dhe po ndihet pozitive. Ajo ka qenë shumë në palestër dhe ka kaluar kohë me miqtë e saj të mirë.”

Maya, e cila më parë ishte në lidhje me reperin britanik Stormzy, 29 vjeç, është fotografuar me dhe pa unazën e saj të fejesës këtë javë nga paparacët…