Të gjitha shenjat e horoskopit janë xhelozë, por disa prej tyre e ndjejnë shumë më shumë këtë ndjenjë, ndërsa të tjerë, nuk e ndjejnë dhe aq. Në listën e mëposhtme, do të shihni me detaje përqindjet e xhelozisë për çdo shenjë të horoskopit…

Dashi – Dashi ka pasiguritë e tij dhe është shumë xheloz! Ai shkon përtej 100% dhe do t’jua bëjë jetën mjaft të vështirë me xhelozinë e tij.

Demi – Demi është xheloz në masën rreth 30% që do të thotë se do të jeni të qetë me të me disa skena të vogla xhelozie.

Binjakët – Xhelozia e Binjakëve është mjaft intensive edhe pse nuk është aq e sëmurë. Do t’ju japë skena, ato thjesht nuk do të jenë aq intensive. Femrat binjake menaxhojnë dhe kontrollojnë xhelozinë e tyre ndërsa meshkujt janë pak më të vështirë.

Gaforrja – Nëse Binjakët janë xhelozë në 50%, Gaforrja arrin në 70%. Për fat të keq, ai është mjaft xheloz dhe do t’ju tregojë në çdo mënyrë.

Luani – Luani nuk dëshiron që ti t’i japësh të drejta. Ai është shumë xheloz dhe shkalla e xhelozisë së tij arrin në 90%

Virgjëresha – Nëse ka një shenjë që nuk është aspak xheloze, sidomos për një mashkull, atëherë kjo është Virgjëresha. Ajo mezi po prek 1% dhe me të do të jeni shumë të lumtur, veçanërisht nëse nuk ju pëlqen të keni zili.

Peshorja – Peshoret janë gjithashtu shumë xhelozë, rreth 20%.

Akrepi – Nëse ngatërrohesh me një Akrep, e ke dreqosur sepse kur bëhet fjalë për xhelozi, ata janë të padurueshëm. Ata janë më xhelozët dhe nuk e fshehin dot fare. Shkalla e xhelozisë? Mbi 1000%.

Shigjetari – Shigjetarët janë pak më xhelozë se Gaforret, që do të thotë pak…

Bricjapi – Një tjetër shenjë që nuk mund ta ndrydhë xhelozinë e tij. Përqindjet arrijnë gati 100%.

Ujori – Ujori i përkasin shenjave që nuk janë xhelozë.

Peshqit – Xhelozia e tyre është në nivele normale dhe rreth 35%.