Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, është i hapur për të qenë në një ekip me Lionel Messin. Kuptohet, jo te Barcelona, as te Real Madridi, por diku tjetër. Më saktësisht, te PSG, sipas “El Chiringuito”. Të dy kapitenët janë të lirë të negociojnë me kë të duan, duke qenë se në verë iu përfundon kontrata. Ata nuk kanë rinovuar akoma me skuadrat e tyre të zemrës, ku janë ikona të vërteta, për shkaqe të ndryshme.

Kështu, “Los Blancos” ende nuk i kanë ofruar Ramos një zgjatje të kontratës në “Santiago Bernabeu” sikurse dëshiron ai, ndaj ekziston mundësia që të largohet falas në verë. Messi është në një “varkë” të ngjashme në “Camp Nou”, edhe për shkak të situatës së vështirë financiare te Barcelona dhe në pritje të presidentit të ri. PSG, me financa të shëndosha dhe ambicie maksimaliste për të fituar Champions-in, po diskutohet aktualisht si destinacioni i tyre më i mundshëm i ardhshëm.

Kampionët francezë duan që Ramos të bashkohet me gjashtë herë fituesin e “Topit të Artë” në “Parc des Princes”. Ata kanë bërë edhe blerjen më të shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar, për 222 milionë euro. Nëse kapitenët e dy gjigantëve të La Liga-s transferohen në kryeqytetin francez, atëherë edhe Mbappe do të jetë plotësisht i joshur për të qëndruar aty, mes yjeve të shumtë.