Është zhbllokuar pas vetëm 3 minutash super ndeshja mes Bayern dhe PSG.

Kanë qenë miqtë që kanë gjetur të parët golin.

Mbappe ka finalizuar me sukses një aksion të bukur, por një pjesë e meritës i shkon edhe Manuel Neuer, i cili mund të kishte bërë diçka më shumë.

I pafat Choupo-Moting, i cili ka goditur traversën pak momente para golit të francezëve.