Disa lojtarë janë kthyer në fushë pas tërheqjes.

Edhe trajnerët e bëjnë ndonjëherë. Dhe pas një jave nga kthimi i Van Gaal në stol, këtë herë mund të jetë radha e Arsene Wenger.

Zvicra, sipas Blick, i ka kërkuar francezit të marrë vendin e Vladimir Petkovic, i cili ka nënshkruar me Bordeaux.

Edhe në 1995-ën federata zvicerane e ka kërkuar Wenger, kur ai drejtonte Nagoya Grampus në Japoni.

Fatkeqësisht për zviceranët, dhe për fatin e Nagoya-s në fillim dhe Arsenal-it më pas, marrëveshja nuk është arritur.

26 vite më pas mund të kemi një përgjigje pozitive.