Një grua ka përçarë rrjetin pasi ka publikuar listën e saj me 11 rregullat e takimit të parë, duke përfshirë të qenit vonë dhe të mos dërgoni mesazhe përpara se ta bëni këtë. Brenna Berg ndau këshillat e saj për takime në TikTok, duke lënë shumë njerëz të mahnitur.

E reja, e cila ka 21,100 ndjekës dhe 2.7 milionë pëlqime, shkroi: “Merrni këshillën time, ju lutem”, teksa postoi 11 rregullat e saj në platformën e njohur.

Pra, nëse do të dilni në një takim të parë, më mirë dëgjoni. Sipas Brenna-s, rregulli i parë i çdo takimi të parë është të siguroheni që të mos ju marrin ata.

“A keni takuar ndonjëherë dikë për herë të parë? A dalin nga makina apo nuk dalin nga makina? Është kaq e turpshme. Jo, ju duhet të shkoni në takim në këmbë”.

Akoma m mirë nëse mbërrini vonë. “Është marrëzi, por ka diçka që i bën ata të jenë aty, në vend që ti të ulesh aty duke i pritur”. Rregulli i tretë në listën e Brenna-s është të pranoni takime vetëm në fundjavë.

Çfarë nuk duhet bërë

Krijuesja e përmbajtjes shpjegoi: “Gjatë javës më duhet të zgjohem herët, jam i lodhur dhe dua të kem kohë të përgatitem dhe të shijoj mbrëmjen.

“Dhe kjo tregon se ky premte është një djalë që del me djemtë çdo të premte dhe të shtunë mbrëma. Nëse ai gjen kohë për ju të premten ose të shtunën në mbrëmje, mendoj se kjo është një shenjë e mirë.”

Rregulli numër 4: Asnjëherë mos i dërgoni mesazhe një burri me të cilin keni lënë takim përpara se ta takoni. “Nuk duhet të dini asgjë për këtë njeri përpara se të shkoni në takim.” Dhe përsëri: mos i tregoni atij pritshmëritë tuaja për marrëdhënien në takimin e parë.

Një tjetër gjë që nuk duhet thënë është një fjalë magjike: “Faleminderit”. Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por sipas Brenna-s, nuk duhet t’i dërgoni mesazhe pas përfundimit të mbrëmjes.

“Falënderojini ata gjatë takimit. Faleminderit për aperitivin, për darkën. Asnjë mesazh më mbrapa, jo. Ju i falënderoni ata personalisht”. Dhe për të pasur një takim të dytë? Është e detyrueshme të prisni të paktën tre ditë para takimit të radhës.

Një rregull ka nxitur debat

Gjithashtu mos shkoni në takim duke pritur të gjeni një mik, në vend të një partneri. “Thjesht duhet të shkosh me besim dhe të mendosh se mund të jetë argëtuese, unë thjesht po takoj një person të ri dhe mund të evoluojë prej andej. Relaksohuni”.

Së fundmi, sipas Brenna-s, një nga rregullat kryesore të takimit të parë është argëtimi. Videoja e Brenna-s padyshim që u bëri përshtypje shumë njerëzve, pasi mblodhi shpejt 1.5 milion shikime.

Ndërsa shumica e njerëzve u pajtuan me disa nga rregullat e saj, shumë nuk u pajtuan me një rregull, numrin katër. Njëri shkroi: “Jam dakord me shumicën! E vetmja me të cilën nuk jam dakord është se mendoj se duhet të flitet të paktën dy javë përpara se të dilet me dikë”.