Në internet nuk flitet për asgjë tjetër dhe ka nga ata që tashmë janë të sigurt: Britney Spears ka vdekur. Teoritë e konspiracionit për të po çmenden prej disa kohësh, edhe për shkak se gjendja e saj shëndetësore – veçanërisht nga pikëpamja mendore – është e mbuluar me mister. Si po kalon vërtet ylli i popit, a është ende gjallë dhe mirë?

Mes hipotezave të shumta në terren, njëra flet për largimin e këngëtares (që ka ndodhur vite më parë) dhe zëvendësimin nga një lloj kloni që i ngjan asaj për të na bërë të besojmë se ajo është ende gjallë. Duket si ajo, sigurisht, por deri në një pikë të caktuar.

Në mbështetje të këtyre thashethemeve gjithnjë e më në rritje, në fakt, ka mospërputhje të supozuara në tatuazhet e saj dhe në përgjithësi në pamjen e tij fizike.

Imituesja e këngëtares do të detyrohej të xhironte video në të cilat ajo është vetëm në dukje e lirë dhe e lumtur. Në realitet, për mbështetësit e këtyre teorive, do të ishte një ekran i gjelbër të cilit i shtohen sfondet në postproduksion.

Në fund të fundit, Spears është në shoqëri të mirë: ka shumë yje mbi të cilët ka zëra se ata janë zëvendësuar nga klone. Një mbi të gjitha është rasti i Avril Lavigne. Megjithatë, tani ka pasur një përparim, sipas fjalëve të blogerit të njohur Perez Hilton.

Burri ka realizuar një sërë videosh në llogarinë e tij në Instagram, në të cilat ka bërë një bilanc të asaj që po ndodh, duke treguar se e di saktësisht të vërtetën. Para së gjithash, ai e mohoi plotësisht këtë teori konspirative: Britney është ende mes nesh dhe nuk ka asnjë klon. Megjithatë, jo gjithçka po shkon mirë.

Hilton shpjegoi: “Kam folur me një burim me reputacion që punon në industri, dikë të cilit i besoj shumë. Ai më tha se gjërat nuk po duken mirë.

“Kam lexuar teoritë për klonin dhe vdekjen e saj dhe të gjitha këto. Qindra video dhe askush nuk e gjeti të vërtetën. Tani po u flas fansave të tij: shqetësimet tuaja janë të bazuara, por kur të dalë e vërteta do të habiteni të gjithë”.

Më pas ai shtoi se nuk mund të thotë atë që di: “Shumë fansa nuk do ta merrnin mirë nëse do të thoja atë që më thanë për të. Por veçanërisht nëse do të ndaja atë që di, nuk mendoj se do ta ndihmonte Britney-n. Nëse do të flisja do ta lëndoja.

“Ju më pyesni nëse ajo është mirë, përgjigja është jo! Ajo nuk është mirë djema. E them këtë sepse është e rëndësishme që fansat të kuptojnë që së pari ajo nuk është mirë, së dyti nuk jeni të çmendur, së treti pothuajse të gjitha teoritë e konspiracionit janë të çmendura.

“Të gjithë po përhapin këto teori konspirative për Britney-n, por askush nuk po e vë në dukje të vërtetën. Unë nuk kam parë asnjë video ku ata thonë se çfarë po ndodh në të vërtetë.”

Me pak fjalë, nëse nga njëra anë kanë mbërritur siguritë, nga ana tjetër misteri është thelluar edhe më shumë. Çfarë po ndodh në të vërtetë me Britney Spears?