Dy ditë më parë, artistja e madhe botërore, Tina Turner mbylli sytë përgjithmonë. Shumë figura të njohura kanë reaguar menjëherë pasi Tina ndërroi jetë, ndërsa nuk ka munguar as mesazhi i Oprah Winfrey, e cila ka zbuluar në rrjetet e saj sociale se para se të bëhej shoqe e mirë me Tina Turner, ishte fanse e saj.

Prezantuesja 69-vjeçare ka shpërndarë në Instagram një sërë fotosh të tyre së bashku ndër vite. “Unë fillova si një fanse e Tina Turner dhe u bëra një grup, duke e ndjekur nga koncerti në koncert në të gjithë vendin dhe më në fund u bëra miq të vërtetë”, shkruan ajo në postimin e saj të parë për të, duke shtuar:

“Ajo është hyjnia e përjetshme e rock n’roll-it me një forcë të brendshme që u rrit gjatë gjithë jetës së saj. Pasi u lirua pas viteve të dhunës në familje, jeta e saj u bë një bori fitoreje. Ndihem mirënjohëse për guximin e saj, sepse ajo na tregoi se si duket fitorja për të, e veshur me Manolos dhe një minifund lëkure”, shkroi ajo më pas, për Turner, e cila ishte, ndër të tjera, një Mbretëreshë e Modës.

“Një herë ajo më tha se kur t’i vijë koha të largohet nga kjo tokë, ajo nuk do të ndjejë frikë, por emocion dhe kuriozitet. Sepse ajo mësoi se si të jetonte, së bashku me bashkëshortin e saj të dashur dhe miqtë e saj. Ajo miqësi e ndihmoi të bëhej “një grua më e mirë, një person më i mirë, sepse jeta e saj preku timen. Ajo ishte vërtet më e mira”- shkruan Oprah Winfrey në rrjete sociale.