Janë katër banorët që pritet të futen brenda në Big Brother VIP,  që do trazojnë ujerat e këtij sezoni.

Kejsi Medini, vajza e Sabianit, Tan Brahimi, aktori i humorit shkodran, Bledi Mane do jetë personazhi tjetër, gazetari kontravers, si dhe Dijonis Biba.

“Hapni derën se erdha”, shkroi Bledi Mane në një Insta Story në profilin e tij. Mane mesa duket do hyjë me mision të qarte:

“Të minoje imazhin e Luizit”, pasi sipas deklaratave të Manes, Luizi eshte bixhozgji, dhe kjo perballje mes tyre është e mezipritur. Me sa duket Mane është një zgjedhje e produksionit.