Kim Kardashian shkoi në Instagram për të ndarë foto të shtëpisë së saj duke përfshirë foto nga dhoma e saj e gjumit dhe dhoma e ndenjes. 334 milionë ndjekësit e saj në Instagram patën mundësinë të hedhin një vështrim sesi ajo ka dekoruar shtëpinë e saj.

Megjithatë, disa fansa shprehën zhgënjimin e tyre për pamjen e shtëpisë së saj, duke kritikuar disa nga zgjedhjet e saj. “Gjërat në shtëpi që më bëjnë të lumtur”, shkroi Kardashian në një postim që përfshinte deri në 10 fotografi, duke përfshirë pamjen e perëndimit të diellit nga shtëpia e saj dhe pjesë të shtëpisë së saj në ndërtim e sipër.

Reagimet e fansave

Disa ndjekës e ngacmuan Kardashian për aftësitë e saj të projektimit përmes komenteve që kritikonin dekorimin e shtëpisë së saj.

“Ndihesha e ftohtë duke e parë këtë”, lexoi një koment, ndërsa një përdorues tjetër pohoi se ajo e Kardashian është “një shtëpi me pamje kaq depresive”.

Kim kishte treguar më parë se edhe vajza e saj nëntë vjeçare, North West, beson se shtëpia është “e shëmtuar”.

“Sa herë që hyj në një lloj mosmarrëveshjeje me vajzën time North, ajo mendon se kjo është një gërmim për mua dhe ajo do të thotë, “Shtëpia jote është kaq e shëmtuar. Është e gjitha e bardhë. Kush jeton kështu?” tha ajo në emisionin e Ellen DeGeneres një vit më parë.

“Ajo thjesht mendon se më lëndon duke më thënë këto fjalë,” vazhdoi ajo. “Dhe është disi e keqe sepse më pëlqen shtëpia ime.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)