Luizi duket se i ka kuptuar të gjitha… Ai i tha Nitës se ai nuk do merret më fare me Bledin, pas bisedës që ata bënë mbrëmjen e kaluar.

Luizi u shpreh që do lërë Tanin të merret me Bledin, që edhe ai të marri vëmendje, ndërsa shtoi se e vetmja bisedë që do ketë me të do jetë vetëm një “Mirëmëngjes”.

Luizi i tha Nitës se Bledi po përpiqet të afrohet fillimisht me të, por në fakt ai është pjesë e grupit të Oltës, duke konfirmuar kështu edhe njëherë tjetër se i kap gjërat në ajër.

Ndërsa Nita u shpreh se Bledi ka ardhur me një “plan” të qartë në shtëpinë e Big Brother. Lidhur me këtë Luizi tha se ai është i zgjuar dhe dinak.