Ndikuesja nga Toronto, artistja dhe e vetëshpallura “e varur nga kirurgjia plastike” Mary Magdalena (për të mos u ngatërruar me figurën biblike) po flet këtë javë kundër “American Airlines”, pasi kompania kryesore ajrore amerikane dyshohet se refuzoi të bëhej pjesë e një fluturimi të planifikuar për “dukje shumë eksplicite”.

Magdalena, e cila bëhet “virale” me njëfarë rregullsie për rezultatet e procedurave të saj ekstreme kozmetike, duket se ka qenë në Aeroportin Ndërkombëtar të Kankunit të Meksikës të martën, më 31 maj, kur filloi konflikti i çuditshëm.

Modelja postoi jo më pak se tri herë në Instagram ndërsa priste të hipte në avionin e linjës ajrore për fluturim, duke treguar gjoksin e saj të famshëm të madh (që thuhet se peshon rreth 10 kg). Në fakt, ajo nuk u lejua të hipte në avion me justifikimin e cituar më sipër.

Jo shumë kohë pasi postoi një “selfie” me dy punonjës të aeroportit, ylli kanadez i ‘OnlyFans’ bëri publik një imazh të fytyrës së saj me tekstin (minus gabimet e saj shkrimore): “Më përjashtuan nga fluturimi për pamjen time. Ju lutem ndaloni diskriminimin. Ju lutem, kjo është e neveritshme dhe ndihem kaq e turpëruar dhe çnjerëzore tani. Ju djem nuk e keni idenë!”

Në një postim të mëvonshëm, Magdelene shkroi se zbritja nga avioni ndodhi për shkak se “shumë eksplicite”, por që një stjuardesë i tha asaj se ndodhi ngaqë ajo ishte duke fjetur gjatë udhëzimeve të urgjencës. Magdelena vuri në dukje se i gjithë stafi ishte në anën e saj dhe se do të procedonte me veprime ligjore:

“Unë jam e sigurt tani, do ta padisë kompaninë ajrore”. Ajo shkroi në një postim tjetër më 1 qershor: “Unë hyra në Amerikë, kështu që jam thjesht e lumtur dhe mirënjohëse. Shpresoj që gjërat të shkojnë mirë këtu”.

Gjërat dukej se ishin zgjidhur vetë mes palëve (minus 5.000 dollarët që Magdelena shpenzoi për fluturimin që nuk mundi ta merrte) deri të mërkurën, kur ajo postoi një pamje nga një artikull i “DailyMail” në lidhje me debatin e saj të fluturimit.