E keni pyetur veten se cilat shenja të zodiakut kanë më shumë gjasa të bien në dashuri me njëra-tjetrën? Këto janë disa nga kombinimet e shenjave të horoskopit që shkojnë shumë me njëri-tjetrin, e konfirmuar nga astrologë të shumtë.

LUANI DHE DASHI- Luani dhe Dashi janë shenja që kanë gjasa të bien në dashuri. Kush mund ta rrisë nxehtësinë si këta të dy? Luani dhe Dashi janë një çift i zjarrtë që duan të sfidojnë njëri-tjetrin. Ndërveprimet e tyre shpesh kthehen në momente lozonjare që çojnë gjithashtu në një kimi të madhe fizike.

DEMI DHE GAFORRJA – Demi dhe Gaforrja janë dy shenja që kanë gjasa të bien në dashuri. Nëse ka dy shenja që mund të bëjnë një shtëpi, shtëpiake, atëherë janë Demi dhe Gaforrja. Këta dy shpirtra të butë e vlerësojnë familjen, Gaforren si shenjë uji dhe Demi si shenjë tokësore që e do stabilitetin.

BINJAKËT & VIRGJËRESHA – Binjakët dhe Virgjëresha kanë qasje jashtëzakonisht të ndryshme ndaj jetës. Mendoni: Kaos kundrejt rendit, por sipas idesë se të kundërtat tërhiqen, këto dy shenja balancojnë njëra-tjetrën në mënyrë perfekte.