A keni ëndërruar ndonjëherë të shkëputeni nga rutina dhe të zhvendoseni në një vend magjepsës dhe të ndryshoni jetën tuaj? Kosi islandez i Siggi ofron mundësinë për të bërë një jetë të thjeshtë që nuk është asgjë më pak se e pabesueshme.

Shumë njerëz po zgjedhin një jetë më të thjeshtë pas pandemisë. Ata po paketojnë valixhet dhe po i çojnë laptopët në destinacione ku mund të jetojnë dhe punojnë pa rutinën e përditshme stresuese të një udhëtimi në zyrë.

Siggi’s e di mirë këtë prirje. Kjo është arsyeja pse ai ofron këtë mundësi fleksibël të pavarur në fushatën e saj. Pozicioni Chief Simplicity Offi-skyr është i bazuar në Islandë dhe ju mund të aplikoni direkt në faqen e internetit të markës.

Java e punës katërditore mund t’ju sigurojë deri në 50,000 dollarë ndërsa jeni duke dokumentuar “jetën tuaj të thjeshtë” si pjesë e rolit. Qëllimi është të tregosh se si mund të jetë të jetosh një jetë të thjeshtë në Islandë, kështu që është koha të shfrenoni kreativitetin tuaj.

“Ndërsa shumë kompani kanë shtyrë për një ekuilibër të shëndetshëm punë-jetë, Siggi’s është e para që ofron një punë që me të vërtetë maksimizon jetesën e një jete të thjeshtë dhe shijimin e përfitimeve që ofron mjedisi dhe natyra”, ka bërë të ditur Siggi’s.

Ky ishull nordik duket se është një nga vendet më të lumtura në të gjithë botën. Sipas NBC News, Islanda ka gjithashtu një nga normat më të larta të jetëgjatësisë, me ato 83 vjet që përfaqësojnë jetëgjatësinë mesatare të banorëve të saj.

Do të rrethoheshe nga kaq shumë bukuri nëse do ta plotësoje këtë rol. Nuk do të ishit kurrë pa vende unike për të parë, si aurora boreale; Laguna Blu; Liqeni i Kraterit Kerid, i cili është i rrethuar nga shkëmbi vullkanik i kuq; monumenti Arktik i Henge; dhe Dettifoss, ujëvara më e fuqishme në Europë. Ju gjithashtu mund të kaloni kohë duke eksploruar një shpellë akulli ose duke pirë një koktej në një bar akulli.

Por çfarë duhet bërë në praktikë? Ju do të dokumentoni udhëtimin tuaj duke bërë shumë foto për të treguar se si jeni duke përqafuar një jetë të thjeshtë në Islandë.

Disa përvoja që do të dëshironi të tregoni mund të përfshijnë eksplorimin e ujëvarave dhe akullnajave, si dhe aurora borale.

Një pjesë vërtet e madhe e kësaj mundësie është se ju do të jeni në kontakt me kuzhinierët, pronarët e restoranteve dhe guida për ekskursione për t’u siguruar që të shijoni plotësisht dhe të dokumentoni çdo aspekt të kësaj përvoje. Dhe gjithashtu do të kuroni disa përmbajtje për kanalet e mediave sociale të Siggi.