Po kërkoni një kamping të gjithanshëm që dallon vërtet nga te tjeret? “Wolf Rigs” mund të ketë pikërisht atë që ju po kërkoni. Specialistët e zbarkimit me bazë në Kolorado sapo kanë lançuar një makinë të re jashtë rrugës të quajtur Patton që bazohet në Hummer H1 origjinal.

Jo vetëm që 4×4 mund të shkojë pothuajse kudo, por mund ta bëjë këtë duke ju tërhequr ju, miqtë tuaj dhe të gjitha gjërat tuaja. Është e vështirë të mendosh për një automjet më të mirë për të mbështetur një kamping tokësor sesa H1.

Kjo për shkak se SUV-i ikonë bazohet në AM General M998 Humvee, një mjet i dobishëm kudo që ushtria amerikane e ka përdorur në mbarë botën që nga mesi i viteve 1980. Megjithëse H1 është versioni komercial më i rafinuar i atij 4×4, ai është po aq i fortë sa një makinë fuoristradë sa do të gjeni.

Megjithatë, Patton nuk është një H1 i vjetër. Wolf Rigg e ka pajisur atë me një guaskë gjigante alumini që e shndërron atë në një shtëpi të vërtetë mbi rrota.

Brenda, do të gjeni një zonë gatimi befasuese, një sallë pritjeje shumë të madhe në formë L me ndenjëse të rehatshme dhe një dush me madhësi banimi të pajisur me tualetin e strehës “të patentuar” të kompanisë.

Ndërsa salloni me siguri mund të flejë një ose dy persona, ka një zonë të dedikuar mbi sediljet e automjetit që ka më shumë se sa hapësirë ​​​​të mjaftueshme për një shtrat me madhësi mbretërore.

Predha e kampit nuk është e vetmja gjë që e ndan Patton nga një H1 standarde. Një video rrethuese e postuar në YouTube nga dyqani thotë se ajo ndërroi V-8 standarde të automjetit me një Cummins inline-six 3.9 litra.

Mulliri është i lidhur me një transmision automatik me gjashtë shpejtësi Allison 1000 dhe ndërsa nuk u dhanë numra të energjisë, ne do të bastnim se është një kafshë. Është gjithashtu më efikas se motori origjinal i H1.

E njëjta video pretendon se Patton do të marrë 12 mpg në qytet dhe 18 mpg në autostradë. Kjo nuk është e shkëlqyeshme, por është shumë më mirë se mesatarja 10 mpg e menaxhuar në H1 përfundimtar nga 2006…